افزایش ترافیک سایت
۲۴
آبان

افزایش ترافیک سایت

افزایش ترافیک سایت تخصص ابر ای تی می باشد. تیم سئو ابر ای تی با استفاده از تکنیک های نوین سئو افزایش ترافیک سایت را به بهترین شکل ممکن برای شما انجام خواهند داد. در واقع افزایش ترافیک سایت به معنی افزایش مشتری برای کسب و کار شما در اینترنت می باشد.

مقدمه

اکثر صاحبان کسب و کارهای اینترنتی به دنبال این هستند تا با به کار بردن صحیح اصول سئو بازدید و ترافیک سایت خود را بالا ببرند. زمانی که بازدید کنندگان سایت شما زیاد شوند می توانید فروش بیشتری داشته باشید. علاوه بر آن با افزایش ترافیک سایت تان شما خواهید توانست به سرعت در فضای مجازی شناخته شوید. با شناخته شدن در فضای مجازی افراد بیشتری به سمت شما جذب می شوند و به خدمات و محصولات ارائه شده توسط شما اطمینان می کنند. اما باید این نکته را به شما یادآور شویم که افزایش ترافیک سایت شما باید به صورت هدفمند انجام شود. هدفمند بودن بالا بردن ترافیک وب سایت به این معنی است که بتوانید به خوبی آن را مدیریت کرده و آن ها را به مشتریان محصولات و خدمات خود تبدیل کنید.

به دنبال چه افرادی برای افزایش ترافیک سایت خود هستید؟

همواره دو نوع بازدید کننده برای سایت شما وجود خواهند داشت. دسته اول افرادی هستند که تا بحال وب سایت شما را ندیده اند و با آن آشنا نشده اند. در حقیقت اولین باری است که به سایت شما مراجعه می کنند. دسته دوم افرادی هستند که قبلا از سایت شما دیدن کرده اند. این افراد خود به دو زیر مجموعه تقسیم می شوند: کسانی که همچنان از سایت شما دیدن می کنند و افرادی که دیگر از بازدید وب سایت شما منصرف شده اند. برای این که هر کدام از دسته های گفته شده همواره به سایت شما مراجعه کنند اصولی وجود دارد که حتما باید آن ها را به درستی انجام دهید.

کارهایی که باید برای افزایش ترافیک وب سایت خود انجام دهید

استفاده از انجمن ها و فروم ها

یکی از روش های مناسبی که برای افزایش ترافیک سایت شما و مطرح شدن شما در فضای مجازی وجود دارد این است که به پست هایی که در انجمن ها ثبت می شوند و با کار شما مرتبط هستند پاسخ دهید یا در مورد آن ها مقاله بنویسید. اگر قوانین فروم به شما اجازه دهد که به عنوان زیرنویس یا امضا لینک وب سایت خود را قرار دهید حتما از این فرصت استفاده کنید. زمانی که شما بتوانید به خوبی به سوالات دیگران در زمینه تخصص خود پاسخ دهید به سرعت محبوبیت کسب می کنید. علاوه بر این که این محبوبیت بین افرادی ایجاد شده که به زمینه تخصصی شما گرایش دارند و این فرصت بی نظیری برای شماست که بتوانید افزایش ترافیک سایت خود را انجام دهید.

طراحی سایت مناسب برای موبایل

واکنش گرا بودن وب سایت شما یکی دیگر از مواردی است که باید در هنگام طراحی وب سایت به آن توجه داشته باشید و برای افزایش ترافیک سایت بسیار مهم است. مفهوم طراحی واکنش گرا برای وب سایت این است که صفحات وب سایت شما هم در دسکتاپ و هم در صفحات موبایل و تبلت به درستی و بدون بهم ریختگی نمایش داده شوند. زمانی که از طراحی واکنش گرا برای وب سایت خود استفاده می کنید کاربران می توانند بدون زوم کردن روی صفحات به طور کامل آن ها را مشاهده کنند. از طرفی باید بگوییم که استفاده از طراحی واکنش گرا باعث بالا رفتن امتیاز وب سایت شما خواهد شد.

استفاده از امضا ایمیل

شما می توانید با تهیه یک توضیح کوتاه در حد یک خط که به مزیت استفاده از خدمات شما اشاره دارد در کنار یک امضای ساده و قرار دادن آن زیر ایمیل هایی که برای کاربران خود ارسال می کنید باعث شوید که تبلیغات سایت شما به دست افراد زیادی برسد و موجب افزایش ترافیک سایت شما می شود.

انتشار مقالات حاوی کلید واژه های مهم و پر مخاطب

شما می توانید با انتشار مقالات حاوی کلمات کلیدی مناسب به بالا بردن ترافیک سایت خود کمک کنید. علاوه بر این انتشار چنین مقالاتی باعث می شود که شما در حوزه کاری خود به عنوان متخصص شناخته شوید. شناخته شدن شما باعث بالا رفتن اعتبار سایت شما و افزایش احتمال خرید از وب سایت شما خواهد شد. همچنین باید به این نکته توجه کنید که زمانی که شما مقالات جذابی در وب سایت خود قرار می دهید کاربران سایت شما با باز نشر آن ها در کانال ها یا وب سایت های خود باعث بالا رفتن اعتبار و در نتیجه افزایش ترافیک سایت شما خواهند شد.

ترویج محتوای خود در رسانه های اجتماعی

شما می توانید با قرار دادن محتوای موجود در وب سایت خود در کانال هایی که در رسانه های اجتماعی دارید باعث افزایش ترافیک سایت خود شوید. در این صورت افراد بیشتری پست های موجود در وب سایت شما را خواهند دید. هم چنین کاربران با اشتراک گذاری آن ها در کانال های خودشان باعث نشر محتوای شما خواهند شد. افرادی که محتوای شما را در این کانال ها ببینند ترغیب می شوند با کلیک روی لینک وب سایت شما از سایر مطالب سایت هم دیدن کنند. به این صورت باعث افزایش ترافیک وب سایت خود می شوید.

ترافیک گوگل

استفاده از تبلیغات نمایشی

تبلیغات نمایشی نوعی از تبلیغات در وب سایت است که در آن از بنر و تبلیغات کلیکی استفاده می شود و بسیار در افزایش ترافیک سایت مهم می باشد.

برگزار کردن مسابقه در رسانه های اجتماعی

شما می توانید برای جذب مخاطبین بیشتر برای وب سایت خود در رسانه های اجتماعی مسابقاتی را برگزار کنید.

ارائه تخفیف در رسانه های اجتماعی یا ایمیل

شما می توانید برای بالا بردن آمار بازدید از وب سایت خود پیشنهادات و فروش های ویژه و هم چنین تخفیف ها را با کمک ایمیل یا رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید. استفاده از این شیوه باعث می شود که افراد بیشتری جذب وب سایت شما شوند و موجب افزایش ترافیک سایت شوند.

بهینه کردن تیترهای سایت برای بالا بردن ترافیک

استفاده از تیترهای کوتاه و جذاب و گیرا باعث می شود کاربران بیشتری محتوای شما را به اشتراک بگذارند. بسیاری از افراد تنها با مطالعه ی تیتر محتوا تصمیم به اشتراک گذاری آن می گیرند. بنابراین نباید از این نکته غافل شوید که استفاده از تیترهای جذاب و مناسب می تواند باعث افزایش ترافیک سایت شما شود.

بهبود عملکرد سایت

در صورتی که سرعت سایت خود را تا حد امکان بهینه سازی کنید و همچنین اطمینان حاصل کردن از نمایش درست محتوای سایت در همه دستگاه ها از دیگر عواملی است که به بالا بردن ترافیک وب سایت شما کمک می کند و موجب افزایش ترافیک سایت خواهد شد.

ایجاد جامعه آنلاین برای بالا بردن ترافیک وب سایت

شما می توانید برای ایجاد تعامل با مشتریان خود و همچنین ارتباط مشتریان خود با همدیگر یک تالار گفتگوی آنلاین ایجاد کنید. خود این امر باعث ترغیب مشتریان به مراجعه مداوم به سایت شما و افزایش ترافیک سایت شود.

درج پست در گروه های موجود در رسانه های اجتماعی

فعالیت شما در گروه های فیسبوک و لینکدین و استفاده شما از هشتک ها در توییتر به مشهور شدن شما کمک می کند و موجب افزایش ترافیک سایت شما می شود.

دادن لینک به سایت از پروفایل های ایجاد شده توسط شما در رسانه های اجتماعی

شما می توانید با قرار دادن لینک وبلاگ یا وب سایت در پروفایل خود در رسانه های اجتماعی باعث شوید افراد بیشتری از سایت شما بازدید کنند و به این ترتیب ترافیک سایت خود را بالا ببرید.

بررسی بهینه بودن عکس های موجود در وب سایت

حتما دقت کنید که عکس هایی که توسط شما در وب سایت قرار می گیرد بهینه سازی شوند. حجم و اندازه تگ های alt و title از موارد مهم تاثیرگذار بر ترافیک سایت و سرعت بارگزاری آن ها هستند. همان طور که می دانید و قبلا هم به آن اشاره شد سرعت بارگزاری وب سایت اهمیت زیادی در افزایش ترافیک سایت دارد.

کامنت گذاشتن در سایر وبلاگ ها

یکی از راه های خوب دیگری که برای معروف شدن وب سایت و افزایش ترافیک سایت شما وجود دارد قرار دادن کامنت زیر پست های سایت های دیگر است. حتما دقت کنید که کامنت شما باید دارای متن ارزشمندی باشد در غیر این صورت نه تنها تاثیر مطلوبی ندارد و باعث افزایش ترافیک سایت شما نمی شود بلکه نتیجه عکس داده و باعث ریزش مخاطبین شما خواهد شد. بهتر است زیر پست هایی کامنت بگذارید که نزدیک به زمینه کاری شما است و از سایر کاربران بخواهید که به مطالب مرتبط در وب سایت شما هم سر بزنند.

ارسال محتوا به Stumble Upon

یکی از مکان هایی که برای ارسال آسان و سریع محتوای شما وجود دارد موتور کشف محتوای Stumble Upon است. در صورتی که محتوای شما بتواند با ارسال در این موتور کشف محتوا دریافت کننده تعداد بالایی از نظرات مثبت کاربران باشد می توانید شاهد افزایش ترافیک سایت خود باشید. در کنار استفاده از این امکان یک امکان تبلیغاتی دیگر هم توسط Stumble Upon ارائه می شود که شما می توانید با پرداخت هزینه از این امکان در جهت بالا بردن افزایش ترافیک وب سایت خود استفاده کنید.

عضو شدن در HARO

HARO یک سرویس اطلاع رسانی است که اطلاعاتی در مورد منابعی که روزنامه نگاران برای منابع خود دنبال آن ها هستند با کمک ایمیل در اختیار شما می گذارد. شما می توانید با بررسی فهرستی که مورد نیاز روزنامه نگاران است و پیدا کردن موضوعات مرتبط با زمینه کاری شما و دادن درخواست به آن ها منتظر پذیرفته شدن درخواست خود باشید. با پذیرفته شدن درخواست خود می توانید برای وب سایت خود در خروجی های عمده خبر گزاری برای بیشتر دیده شدن و بهتر شناخته شدن لینک های خوبی بدست آورید که فرصت مناسبی برای افزایش ترافیک سایت شما به وجود خواهند آورد.

پاسخ دادن به نظرات ثبت شده توسط کاربران

اهمیت دادن به مخاطبین همواره اصل مهمی در افزایش ترافیک سایت بوده است که می تواند باعث بهتر شدن جایگاه وب سایت شما شود. حتما به صورت مداوم کامنت هایی که کاربران زیر پست های موجود در وب سایت شما قرار می دهند و دادن پاسخ مناسب به آن ها سعی کنید که وب سایت زنده و پویایی داشته باشید. در ضمن شناخته شدن وب سایت شما به عنوان سایتی که به سرعت پاسخ کامنت های کاربران خود را می دهد باعث می شود که کاربرانی که زیر پست های شما کامنت گذاشته اند برای دیدن پاسخ شما مجددا به سایت مراجعه کنند. به این صورت شما با تشکیل یک جامعه مجازی ترافیک سایت خود را بهبود خواهید داد. علاوه بر آن حتما به این نکته توجه کنید که کامنت هایی که کاربران زیر پست های شما می گذارند در حقیقت بازخورد مطالب موجود در وب سایت شما است. شما می توانید با بررسی کامنت ها متوجه شوید که آیا در انتقال مفاهیم به کاربران خود موفق بوده اید یا خیر. هم چنین با شناسایی نقاط ضعف خود و سعی در برطرف کردن آن ها می توانید به نقاط قوت وب سایت خود نیز پی برده و بیشتر بر آن ها تکیه کنید.

ترافیک سایت

فعال بودن در سایت های پرسش و پاسخ و پاسخگویی به سوالات کاربران

حتما سایت هایی که مربوط به پرسش و پاسخ هستند را دیده اید. شما می توانید در سایت هایی که مربوط به پرسش و پاسخ در مورد موضوعات مرتبط با زمینه کاری و تخصصی شما هستند و پاسخ دادن به سوالات کاربران به بهتر شناخته شدن خود و افزایش ترافیک سایت خود کمک کنید. شما می توانید با لینک دادن به وب سایت اصلی خودتان به عنوان نقل قول در پاسخ به سوالات کاربران باعث افزایش آمار بازدید و ترافیک سایت خود شوید.

فراهم کردن مراسم سخنرانی برای خودتان

شما می توانید با حضور خود به عنوان سخنران در رویدادهایی که به صورت عمده هستند به شناخته شدن برند و وب سایت خود کمک کنید. انجام این کار باعث بالا رفتن ترافیک وب سایت شما خواهد شد.

برگزاری مصاحبه

انجام مصاحبه با افراد تاثیرگذار و قرار دادن آن در وب سایت می تواند باعث بالا رفتن احتمال اشتراک گذاری آن توسط کاربران و افزایش ترافیک سایت می شود.

دارا بودن تبادل تبلیغ به صورت دائمی

تبادل تبلیغ یکی دیگر از روش هایی است که می تواند به بالا رفتن آمار بازدید از وب سایت شما کمک کند. شما می توانید از سایت های دیگر بخواهید که تبلیغات شما را در فضای تبلیغاتی خود قرار دهند و به جای آن تبلیغات آن ها را در وب سایت خود قرار دهید. تبادل تبلیغ مشابه تبادل لینک است اما در این مورد به جای مبادله لینک بین سایت ها تبادل تبلیغات بین آن ها رخ می دهد.

ارسال کردن یک محصول برای نقد و بررسی آن

شما می توانید با ارائه رایگان یک محصول به فردی که در جاویژه (niche) شما به عنوان وبلاگ نویس نقد کننده فعال است از او بخواهید که یک نقد صادقانه در مورد آن محصول بنویسد.

انتشار کتاب الکترونیکی

اگر به دنبال ساختن فهرست ایمیل خود هستید می توانید با نوشتن کتاب الکترونیکی باعث ترغیب بازدیدکنندگان برای دریافت آن شوید و از آن ها بخواهید که برای دریافت کتاب ایمیل خود را ثبت کنند.

ایجاد تمایز بین رقبا

هر چند که استفاده از روش هایی که وب سایت های دیگر به کار برده و موفق شده اند می تواند کمک کننده و تاثیرگذار باشد. اما باید بگوییم که به کار بردن شیوه ای که خاص شماست و قبلا توسط هیچ وب سایتی استفاده نشده می تواند به شدت تاثیرگذار باشد و به شناخت بهتر وب سایت شما و افزایش ترافیک سایت با اشاره به آن ویژگی خاص کمک کند.

اشتباهات صاحبان کسب و کارهای اینترنتی برای بالا بردن ترافیک سایت

اگر شما صاحب وب سایت یا وبلاگی هستید که به روز رسانی مطالب آن برای شما اهمیتی ندارد باید بگوییم که از نظر گوگل چنین استنباط می شود که صفحات شما تنها با اهداف تجاری ایجاد شده و تلاشی برای گذاشتن مطالب مفید برای کاربران انجام نمی شود. شما با عدم به روز رسانی مطالب وب سایت یا وبلاگ خود باعث افت رتبه آن خواهید شد. به شما توصیه می کنیم که مطالب سایت خود را به صورت روزانه- هفتگی یا ماهانه به روز رسانی کنید و با گذاشتن محتوای مفید به صورت دوره ای باعث افزایش ترافیک وب سایت خود شوید.

اشتباه دیگری که ممکن اسست صاحبان سایت های اینترنتی مرتکب شوند این است که از سایت های نا معتبر بک لینک بگیرند. اگر شما با سایت هایی تبادل لینک کنید که فعالیتی در حوزه تخصصی شما ندارند و تنها از نظر هزینه برای شما مناسب هستند باید بگوییم که اشتباه بزرگی مرتکب شده اید. بک لینک سایت هایی که به حوزه تخصصی شما نزدیک هستند و دامنه آن ها عمر طولانی تری دارد معتبر است و می تواند باعث افزایش ترافیک وب سایت شما شود.

مورد دیگری که جزو اشتباهات صاحبان سایت ها و کسب و کارهای اینترنتی محسوب می شود این است که به جای طراحی سایت از قالب های آماده غیر استاندارد استفاده کنند. به دلیل وجود کدهای مخرب سئو و هم چنین محدودیت امکانات در قالب های آماده استفاده از آن ها می تواند تاثیر بدی روی سایت شما بگذارد. از خطاهای رایجی که در قالب های آماده غیر استاندارد وب سایت وجود دارد این است که لینک های شکسته در این قالب ها وجود دارد. در صورتی که می خواهید از قالب های آماده برای طراحی وب سایت خود استفاده کنید باید ابتدا ایرادات آن را رفع کنید. بدون رفع این مشکلات سرعت بارگذاری وب سایت شما پایین می آید که باعث رشد نرخ فرار مشتریان از وب سایت شما خواهد شد.

صحبت پایانی

در این مقاله سعی ما بر این بود تا شما را با شیوه هایی که باعث افزایش ترافیک سایت شما می شود آشنا کنیم. غیر از شیوه های گفته شده موارد بسیار دیگری هم وجود دارد که می توانید با به کار بردن آن ها باعث افزایش ترافیک سایت خود شوید. شما باید با در نظر گرفتن این که کدام شیوه برای شما کاربردی تر است از آن ها برای بالا بردن ترافیک وب سایت خود استفاده کنید.