• تلفن: 09126863580 , 44491770 , 44491771
  • ایمیل: info@abarit.com
  • ساعات کاری: 09:00-18:00

بهینه سازی قالب

ui

بهینه سازی قالب در زمینه طراحی سایت و سئو امری آشناست اما ممکن است برخی افراد به طور کلی اطلاعاتی از سئو و بهینه سازی قالب سایت نداشته باشند ولی احساس کنند وبسایتشان نیاز به بهینه سازی قالب دارد. به همین چهت در این بخش بیشتر با موضوع بهینه سازی قالب آشنا خواهیم شد. تیم سئو ابر آی تی به عنوان یکی از با سابقه ترین تیم های فعال در زمینه انجام خدمات متنوع سئو و بهینه سازی سایت ها خدمات متنوعی را در زمینه سئو و همچنین سئو تضمینی وب سایت ها ارائه می نماید. یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین بخش هایی که برای نتیجه گرفتن سئو یک سایت می بایست به صورت حرفه ای و اصولی انجام شود بهینه سازی قالب می باشد.

اما به طور کلی منظور از بهینه سازی قالب سایت چیست و چطور انجام می شود؟

زمانی که در گوگل مطلب خاصی را جستجو می کنیم می بینیم که برخی از وبسایت ها به علت برخورداری از رتبه بالاتر در صفحه اول و وبسایت های ضعیف تر در صفحات بعدی قرار می گیرند، شما نیز در همان چند لینک اول مطلب مورد نظر خود را میابید. چنین صفحاتی طوری بهینه سازی شده اند که مورد توجه موتورهای جستجو قرار گیرند. در صورتی که تمام بخش های مختلف فرایند سئو سایت را به خوبی انجام داده باشید ولی قالب وب سایت شما بهینه سازی نشده باشد درصد بسیار کمی احتمال موفقیت شما در کسب رتبه های برتر وجود دارد، این در حالی است که اگر بهینه سازی قالب سایت شما به خوبی و به صورت اصولی انجام شده باشد تاثیرات فوق العاده ای بر روی فرایند سئو سایت شما خواهد داشت.

اشتباهات رایج برخی از طراحان سایت

گاهی اوقات طراح به شیوه ای قالب سایت را طراحی می کند که باعث می شود بعضی از صفحات سایت برای گوگل قابل دسترسی نباشد، در طراحی قالب سایت می بایست از یک استراتژی مناسب برای لینک دهی داخل سایت استفاده گردد، زیرا ایجاد لینک بین صفحات داخلی سایت از نظر بهینه سازی قالب دارای اهمیت بسیاری می باشد.

اشتباه دیگری که برخی از طراحان سایت انجام می دهند استفاده از کدهای دستوری CSS درون صفحه و به صورت inline می باشد، ممکن است گوگل از این مشکل چشم پوشی کرده و آن را برطرف نماید اما یک طراح حرفه ای بهتر است چنین کاری انجام ندهد. همچنین در صورت استفاده نابجا از جاوا اسکریپت نیز یکی از مشکلاتی است که بعضی از طراحان برای سایت ایجاد می کنند. به عنوان مثال قرار دادن لینک های وبسایت در منوهای آبشاری جاوا اسکریپت موجب عدم شناسایی سایت توسط موتورهای جستجو می گردد. بنابراین برای بهینه سازی قالب سایت خود و داشتن یک وبسایت قوی به رفع چنین مشکلاتی بپردازید.

بهینه سازی قالب چگونه انجام می شود؟

سئو یک وبسایت از بخش های مختلفی تشکیل می شود که از این بخش ها می توان به سئو ساختار و برنامه نویسی سایت و سئو محتوا که جزو سئو داخلی وبسایت محسوب می شوند و بهینه سازی قالب نیز مرتبط با این بخش می باشد و همچنین سئو خارجی سایت اشاره نمود که هر کدام از آن ها به صورت جداگانه از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. مهم ترین هدف هر وبسایتی جلب توجه و جذب کاربران حاضر در فضای اینترنت می باشد، از این رو وبسایت هایی که دارای سرعت لود پایینی هستند قطعا ترافیک و بازدید کننده زیادی نخواهند داشت، زیرا صفحات دیگری با مطالب مورد نیاز کاربر در اینترنت وجود دارند که سریع و ساده نیز لود می شوند و کاربران آن ها ترجیح می دهند. کاهش حجم صفحات و افزایش سرعت لود وبسایت یکی از مزیت های بهینه سازی قالب سایت بوده و قطعا از طریق بهینه سازی قالب سایت می توان به ویژگی های بیشتری دست یافت و به دنبال آن یک سایت حرفه ای و بازدید کنندگان بیشتری داشت.

موضوع دیگری که در زمینه بهینه سازی قالب وبسایت خود باید به آن توجه نمایید ریسپانسیو یا واکنشگرا بودن سایت است، زیرا این امر نیز برای موتورهای جستجو بسیار با اهمیت است و این اهمیت به علت استفاده بسیاری از کاربران از موبایل برای مشاهده وبسایت ها می باشد. به همین جهت می بایست به اکثریت بازدید کنندگان احترام گذاشته و برای آن ها قالب سایت را طوری طراحی نمود که از طریق موبایل و تبلت و... نیز به راحتی و به صورت صحیح قابل مشاهده باشد. گوگل وبسایت های ریسپانسیو را از دیگر سایت ها تشخیص می دهد و رتبه بیشتری به اینگونه وبسایت ها می دهد.

بررسی و اصلاح نام و url تصاویر نیز جزو بهینه سازی قالب و بوده و به سئو سایت و افزایش رتبه آن کمک می کند. سعی کنید حجم تصاویر را به اندازه ای که کیفیت خود را از دست ندهند کاهش دهید، این کار به کاهش حجم سایت و سرعت لود بیشتر آن نیز کمک می کند. به همین دلیل است که اصلاح تصاویر در بهینه سازی قالب وبسایت موثر است.

عنوان ها نیز در بهینه سازی قالب نقش موثری دارند، حتما از عنوان های جذاب و مرتبط استفاده نمایید. کاربر قبل از مطالعه متن عنوان را می بیند پس اگر عنوان مرتبط با مطلب مورد نظر او نباشد کاربر وارد صفحه نخواهد شد بنابراین از انتخاب عنوان های نامرتبط بپرهیزید.

استفاده از لینک های فوتر نیز بسیار مناسب است، این لینک ها معمولا در انتهای تمامی صفحات سایت قرار می گیرند و دسترسی کاربر را به صفحات مهم آسان تر می کنند. چنین لینک هایی باید پیشنهاد جالب و جذابی برای کاربر باشند تا با دیدن آن کاربر ترغیب شود به آن صفحه برود و از آن مطالب استفاده نماید. این کار به بازدید صفحات دیگر سایت و همچنین نگه داشتن کاربر در سایت کمک می کند.

سئو و بهینه سازی قالب سایت یکی از بخش های اساسی و مهمی است که توسط تیم سئو ابر آی تی برای مشتریان گرامی انجام می شود. برای بهینه سازی قالب فرایند های تخصصی و مختلفی بر روی قالب وب سایت شما انجام می شود که می توانید هم اکنون برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره های موجود بر روی سایت ابر آی تی تماس حاصل فرمایید و در زمینه بهینه سازی قالب مشاوره های لازمه را دریافت نمایید.

نظرات کاربران

یک پاسخ بگذارید