• تلفن: 09126863580 , 44491770 , 44491771
  • ایمیل: info@abarit.com
  • ساعات کاری: 09:00-18:00

تولید محتوا

content

تولید محتوا اگر با کیفیت و منحصربفرد باشد به افزایش بازدید وب سایت و تحول در کسب و کار و فروش کمک می نماید. توجه بیشتر گوگل و سئو سایت بر تولید محتوا است اما محتوایی که خوب و کارآمد باشد. اگر تولید محتوا به صورت صحیح انجام شود موجب افزایش چشمگیر رتبه وبسایت نیز می گردد. به همین جهت بخشی از مجموعه طراحی سایت به تولید محتوا توسط یک محتوا نویس حرفه ای و با تجربه اختصاص داده می شود. با توجه به تغییرات اخیر الگورتیم های گوگل فرایند سئو سایت نیز دچار تغییر و تحولات بسیار زیادی شده است یکی از جنبه های این تغییر که تاثیر بسیار زیادی بر روی رتبه وب سایت ها داشته است اهمیت یافتن محتوای سایت می باشد، از این رو بسیاری از وب سایت هایی که در تلاش برای نگه داشتن رتبه های مطلوب خود هستند و همچنین وب سایت هایی که به تازگی وارد دنیای اینترنت شده اند می بایست بر روی تولید محتوا اصولی و سئو شده خود تمرکز نمایند.

موضوع محتوا

یکی از چالش هایی که یک محتوا نویس همواره با آن رو در رو می باشد تولید محتوا متناسب و مرتبط با کسب و کار دارنده سایت است. هر سایتی دارای موضوع متفاوتی است و یک محتوا نویس می بایست در رابطه با آن اطلاعات مناسب و صحیح از یک منبع معتبر بدست آورد و آن ها را با خلاقیت خود درهم آمیزد تا محتوایی سودمند ارائه دهد. تولید محتوا زمانی می تواند سودمند باشد که اطلاعات مناسب و کاملی را از فعالیت ها و خدمات کسب و کار مورد نظر به کاربر دهد و به خوبی آن را معرفی نماید. از طرفی دیگر محتوا باید نیاز کاربر را نیز برطرف سازد، زمانی که کاربر در گوگل مطلب خاصی را جستجو می کند و وارد سایت شما می شود اگر بتواند آن ها را در سایت شما بیابد و به خواسته خود برسد راضی خواهد بود اما اگر وارد سایت شود و مطالبی مغایر با خواسته خود مشاهده کند با نارضایتی سایت را ترک خواهد کرد به همین جهت مرتبط بودن محتوا با موضوع سایت و عنوان اهمیت بسیاری در تولید محتوا دارد.

کلمات کلیدی در محتوا

کلمات کلیدی نیز یکی از مهم ترین مسائل در امر تولید محتوا و همچنین سئو سایت می باشند. تولید محتوا علاوه بر دادن اطلاعات به کاربر وظیفه شناسایی صفحات سایت به موتورهای جستجو را نیز ایفا می کند، به این صورت که با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع صفحات سایت در محتوا و عنوان ها به موتورهای جستجو می فهمانیم که محتوای صفحه درباره چه موضوعی است. به همین جهت دقت نمایید تا کلمه کلیدی های مناسبی را به اندازه و در جای مناسب درون محتوای هر صفحه بگنجانید.

اهمیت عنوان

عنوان ها در تولید محتوا دارای نقش مهمی هستند، اولین بخشی که در لینک های صفحه نتایج گوگل به چشم کاربر می خورد عنوان صفحه می باشد، در صورتی که عنوان جذاب و گیرا انتخاب نمایید تعداد بیشتری از افراد از این طریق وارد سایت شما خواهند شد. بزرگترین اشتباه یک محتوا نویس تازه کار در تولید محتوا اهمیت ندادن به عنوان محتوای خود می باشد، عنوان های کلی یا تکراری مخاطبان کمتری را دریافت می کنند. همچنین توجه داشته باشید که به کار بردن کلمات کلیدی در عنوان نیز بر سئو سایت تاثیر زیادی دارد.

بررسی محتوای رقبا

اگر بر روی سایتی کار می کنید که رقبای زیاد و قدرتمندی دارد حتما محتوای آن ها را مشاهده و بررسی نمایید، مقالات و متن های وبسایت های رقیب را مطالعه کنید و سعی داشته باشید اشکالات و ضعف های آن ها را بیابید و نقاط قوت و ویژگی های خوب آن را تشخیص داده و در تولید محتوا برای وبسایت خود مورد توجه قرار دهید. در صورتی که مطالب یا مقالات خوب و حرفه ای در زمینه کاری سایت شما وجود ندارد برای شما بهتر است، زیرا نیازی به جستجو و بررسی زیادی ندارید تنها کافیست یک محتوای خوب تولید کرده و در سایت خود قرار دهید.

جزئیات بیشتر

سعی کنید به جزئیات بیشتر بپردازید، اگر وب سایت شما دارای موضوع خاص و تخصصی می باشد آن را سطحی و کلی بیان نکنید. بهتر است برای هر صفحه موضوع مشخصی در نظر بگیرید و با استفاده از اطلاعات معتبر و مفید برای آن به تولید محتوا با جزئیات بپردازید و به بیان مطالب به صورت تیتر وار بسنده نکنید. با توجه به جزئیات مطالب و بیان اطلاعات بیشتر درباره یک موضوع باعث ایجاد تمایز بین وبسایت شما با دیگر سایت ها خواهد شد.

استفاده از مقالات آموزشی

می توانید در تولید محتوا برای وب سایت خود از مقالات آموزشی استفاده نمایید، افراد همیشه به دنبال جواب سوال هایی مانند “…. چیست” یا “چگونه ….” هستند. پس می توانید موضوع محتوای خود را به عنوان یک سوال مطرح کرده سپس درباره آن توضیح دهید. به عنوان مثال مقاله ای که در حال خواندن آن هستید به سوال “تولید محتوا چیست؟” یا “تولید محتوا چگونه انجام می شود؟” پاسخ می دهد. با این کار علاوه بر جذب کاربر برای بازدید از محتوا اطلاعات مفید و سودمندی را در اختیار کاربران قرار می دهید.

تولید محتوا برای سایت همانند سایر بخش های مرتبط با سئو سایت امری تخصصی و نیازمند تجربه می باشد به همین جهت بخش تولید محتوا تیم ابر آی تی آماده است تا برای تمامی وب سایت ها در هر زمینه فعالیتی تولید محتوا سئو شده را با بالاترین کیفیت انجام دهد. از این رو در صورتی که برای بهبود وضعیت سئو سایت خود به دنبال تیم حرفه ای در زمینه تولید محتوا بهینه می باشید پیشنهاد می کنیم با شماره های موجود بر روی سایت تماس حاصل فرمایید تا در زمینه تولید محتوا برای سایت مشاوره های لازمه به شما ارائه شود.

نظرات کاربران

یک پاسخ بگذارید