دیجیتال مارکتینگ چیست؟
۱۰
آذر

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ چیست یا بازاریابی دیجیتال چیست معنی گسترده ای دارد که در این مقاله تصمیم داریم شما را با مفهوم و کاربرد این شیوه نوین بازاریابی آشنا کنیم.
در ابتدا پاسخ به سوال دیجیتال مارکتینگ چیست باید بگوییم که دیجیتال مارکتینگ فعالیتهایی را شامل میشود که با هدف تبلیغ خدومات و محصولات با کمک ابزارهای دیجیتال انجام می شود. دیجیتال مارکتینگ چیست یک بازاریابی است که در فضای مجازی انجام میشود. کسانی که از این روش بازاریابی مدرن استفاده می کنند می توانند به افراد بیشتری خدمات و محصولات خود را معرفی کنند. استفاده از این روش مزیت هایی را شامل میشود که شما را با آنها آشنا می کنیم. امروزه اکثر افراد گوشی های هوشمند دارند و این امر سبب سهولت دسترسی افراد به فضای مجازی شده است. شما برای اینکه در راه بازاریابی دیجیتال در راه درست قرار بگیرید باید اصول آن را رعایت کنید. اصول یا ابزارهای متعددی در بازاریابی دیجیتال به کار شما می آیند که در ادامه با آنها بیشتر آشنا خواهیم شد.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ چیست

بهینه سازی سایت

یکی از این ابزارها همان بهینه سازی سایت یا seo است که جزو بهترین ابزار های بازاریابی دیجیتال محسوب می شود. مزیت استفاده از سئو این است که موتورهای جستجو راحت تر می توانند شما را به مخاطبین تان وصل کنند. کسانی که به فضای مجازی دسترسی دارند ممکن است خواهان خدمات و محصولات شما باشند یا نباشند. کسانی که خواهان محصولات شما هستند مخاطب شما در نظر گرفته می شوند و احتمال اینکه از محصولات شما خریداری کنند و مشتری شما باشند بیشتر است. سئو به شما کمک می کند اتصال شما به مخاطبین تان تسریع پیدا کند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

افراد زیادی در شبکه های اجتماعی عضویت دارند که این امکان وجود دارد که شما بتوانید با تبلیغ خدمات و محصولات خود در این شبکه ها مشتریانی برای خود پیدا کنید. کمپین های تبلیغاتی به شما این امکان را خواهند داد که بدون داشتن سایت محصولات خود را معرفی کنید.

بازاریابی محتوا

از ابزارهای دیگری که به کار شما می آید بازاریابی محتوا است. در بازاریابی محتوا شما با ارائه مقاله یا محتوا یا هر نوع آموزش دیگری به صورت رایگان اطلاعاتی مرتبط با استفاده از محصولات یا خدماتی که برای فروش دارید در اختیار افراد قرار دهید اما حتما باید دقت کنید که نباید مشخصا در مقاله خود برند محصولات تان را معرفی کنید شما میتوانید پس از ارائه آموزش تبلیغات را قرار دهید و به این صورت مشتریان بیشتر برای خرید محصولات شما ترقیب خواهند شد.

بازاریابی دیجیتالی

از دیگر ابزارهایی که در بازاریابی دیجیتالی به کار می آید بازاریابی چریکی است که برای کسب و کارهای کوچک و نوپا که تصمیمی برای هزینه زیاد ندارند مناسب است. این روش با هزینه کم بازده زیاد در پی خواهند داشت. بازاریابی دیجیتالی یک ایده خوب را می طلبد. در این روش شما از مشتریان فعلی خود استفاده ابزاری می کنید و با دادن امتیاز و هدیه به آنها میتوانید در ترقیب شان به جذب مشتری های جدید تاثیرگذار باشید.

بازاریابی ویدئویی

این روش مشابه بازاریای محتوا است که در آن به جای محتوا از ویدئو استفاده می شود و البته باید بگوییم که تاثیرگذاری این روش از بازاریابی محتوا هم بیشتر است.

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی ابزار دیگری برای بازاریابی دیجیتال است که در آن شما با ارسال ایمیل به کاربران سایت خود آنها را با پیشنهادهای ویژه ای که در نظر گرفته اید آشنا می کنید. این روش چندان هم تاثیرگذار نیست چون امروزه ایمیل چندان محبوبیتی ندارد.

صحبت پایانی

در مقاله دیجیتال مارکتینگ چیست سعی ما بر این بود که با ارائه مطالبی شما را با شیوه نوین بازاریابی آشنا کنیم. روش هایی که به آن ها اشاره شد جزو مواردی هستند که در بازاریابی دیجیتال حتما باید به آنها توجه کنید. اما هیچ وقت نباید از ایده های نوین غافل شوید. در کسب و کار های امروزی آنهایی موفق خواهند شد که برای معرفی خود از ایده های نوین و عملی استفاده می کنند. شاید طرح چنین ایده ای مشکل بنظر برسد اما شما می توانید در گام اول با مطالعه و آشنایی بیشتر با ایده هایی موفقی که در این زمینه ارائه شده است در جهت درستی قرار بگیرید. یا می توانید تا زمانی که ایده مستقلی داشته باشید از ایده های موفق الگو گرفته و به آنها پر و بال بدهید.