• تلفن: 09126863580 , 44491770 , 44491771
  • ایمیل: info@abarit.com
  • ساعات کاری: 09:00-18:00

دیجیتال مارکتینگ

  • خانه
  • /
  • دیجیتال مارکتینگ
Digital Marketing

دیجیتال مارکتینگ به طور کلی به مجموعه ای از فعالیت ها برای تبلیغ خدمات و محصولات مختلف از طریق ابزارها و رسانه های دیجیتال همچون شبکه های اجتماعی گفته می شود. اما این تنها یک تعریف کلی و ساده از دیجیتال مارکتینگ است و در اصل این موضوع دارای زمینه بسیار گسترده تری نسبت به انواع تبلیغات و بازاریابی سنتی می باشد. در حال حاضر وب سایت های بسیاری در زمینه های کاری متنوع در بستر اینترنت مشغول فعالیت می باشند که به ارائه محصولات و خدمات گوناگون مشغول بوده و سعی می کنند تا با انجام راه های گوناگون تبلیغاتی محصولات و خدمات خود را به مشتریان بیشتری ارائه نموده و سود بیشتری را از این راه به دست آورند. مطمئنا بهترین بستری که می توان به کمک آن نسبت به فروش محصولات و خدمات و همچنین معرفی برند ها به کاربران از آن استفاده نمود اینترنت می باشد.

دیجیتال مارکتینگ علم و روشی است که در مسیر برند سازی، معرفی محصولات و خدمات و همچنین جذب کاربر و مشتری می تواند به شما به عنوان مدیر یک وب سایت فروشگاهی و یا خدماتی کمک های بسیاری نماید. در دیجیتال مارکتینگ و یا همان بازاریابی اینترنتی روش های مختلفی برای معرفی یک محصول، خدمت و یا برند انجام می شود که در مجموع می توان به کمک آن ها فروش و محبوبیت یک محصول و یا برند را افزایش داد.

یکی از اصلی ترین مزایای دیجیتال مارکتینگ آن است که تنها مخصوص کسب و کار های اینترنتی نبوده و حتی می توان از آن برای معرفی کسب و کار هایی که به صورت سنتی اداره می شوند نیز استفاده نمود. در دیجیتال مارکتینگ تلاش می شود تا از طریق رسانه های دیجیتال مانند وب سایت، شبکه های اجتماعی، ایمیل و … رفتار کاربران و مخاطبین هدف بررسی و تحلیل شود و با اطلاع از نیاز های آنان پر بازده ترین روش تبلیغاتی انتخاب و اجرایی شود.

ابزار های دیجیتال مارکتینگ

همانطور که گفته شد در دیجیتال مارکتینگ از ابزار های گوناگونی برای ارتباط با کاربران استفاده می شود که از جمله آنان می توان به بهینه سازی سایت برای موتور های جست و جو، بازاریابی محتوا، شبکه های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی ویدیویی و تبلیغات اینترنتی اشاره نمود که هر یک با توجه به زمان و مخاطبین هدف و میزان بازدهی که دارند می توانند به فراخور موضوع فعالیتی به فروش بیشتر محصولات و خدمات شما کمک نمایند.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

می توان گفت سئو سایت یکی از بهترین راه های دیجیتال مارکتینگ است که رقابت بسیاری در آن وجود دارد. جذب بیشترین مخاطبین هدفمند از طریق بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو صورت می گیرد، زیرا کاربری که در جستجوی کالا یا خدمات شما است یک مخاطب هدفمند به شمار می رود.

بازاریابی محتوا

یکی از کم هزینه ترین روش های دیجیتال مارکتینگ برای هر کسب و کاری بازاریابی محتوا می باشد. توسط تولید محتوای خوب و مورد نیاز کاربر می توانید مخاطب هدفمند را به مشتری تبدیل نمایید. در این روش مشتری با مشاهده محتوای سایت شما به خدمات یا محصولات تان علاقمند شده و خواستار آن ها می گردد.

شبکه های اجتماعی

از آنجایی که اکثر کاربران بیشترین ساعات روز را در فضای اینترنت و شبکه های مجازی سپری می کنند استفاده از این شبکه ها در زمینه دیجیتال مارکتینگ بهترین بازدهی را برای هر نوع کسب و کاری دارد.

بازاریابی ایمیلی

برخی افراد تصور می کنند که ایمیل مارکتینگ تاثیر چندانی ندارد اما اینطور نیست ایمیل مارکتینگ هنوز هم در ایران جواب می دهد. هیچ شرکت موفقی نمی توان یافت که از بازاریابی از طریق ایمیل بهره نگرفته باشد. این روش می تواند مخاطبان بیشتری را به مشتریانی وفادار تبدیل نماید.

بازاریابی ویدیویی

بیشتر افراد دیدن ویدیو را به خواندن مطلب ترجیح می دهند به همین علت است که سایتی مانند آپارات بازدید بسیار زیادی دارد. همچنین ویدیوها و تصاویر نیز تاثیر گذاری بیشتری بر مخاطب دارند، بخصوص امروزه که تمام افراد دارای اینترنت پرسرعت و گوشی های هوشمندد هستند بازدید ویدیوها بسیار بیشتر از سابق است.

تبلیغات اینترنتی

اثربخش ترین نوع تبلیغ تبلیغات کلیکی در گوگل است، از این طریق هر سایتی می تواند ظرف مدت چند ساعت در رتبه یک گوگل قرار بگیرد و ترافیک بسیار زیادی بدست آورد. این روش مناسب افرادی است که از نظر هزینه مشکلی ندارند و حاضرند مبلغ قابل توجهی برای تبلیغ سایت خود بپردازند.

مزایای دیجیتال مارکتینگ

هر شغل، برند یا کسب و کاری نیاز دارد از رسانه های دیجیتال و شبکه های اجتماعی جهت تبلیغات آنلاین استفاده نماید، زیرا با وجود کسب و کارهای مشابه زیاد و کیفیت های نامناسب افراد به راحتی به هر شرکت و برندی اعتماد نمی کنند و نحوه تصمیم گیری تغییر پیدا کرده است. به این صورت که اکثر افراد بر اساس توجه شبکه های اجتماعی محبوب به یک برند خاص و همچنین کامنت ها و نظرات افراد دیگر در این شبکه ها تصمیم به استفاده از خدمات آن برند مورد نظر می گیرند. به همین جهت برای معرفی خدمات و کالای خود می بایست از شبکه های اجتماعی بهره بگیرید و از این فرصت برای جذب مخاطب و مشتری نهایت استفاده را ببرید.

کسب اطلاعات کامل و جامع در رابطه با تمامی این زمینه ها کار آسانی نخواهد بود و می بایست مدت زمان بسیاری را صرف مطالعه و کسب تجربه در هر یک از این زمینه ها نمود به همین منظور تیم های مختلفی در زمینه دیجیتال مارکتینگ به وجود آمده اند که می توانید از آنها برای بهبود وضعیت کسب و کار خود کمک بگیرید.

یکی از با سابقه ترین تیم های فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی تیم ابر آی تی بوده که با سابقه چندین ساله در این زمینه می تواند بهترین راهنمایی های لازم را برای رشد و ارتقا کسب و کار شما و فروش بیشتر محصولاتتان به طیف گسترده تری از مخاطبین را به شما ارائه نماید به همین منظور می توانید همینک با شماره های موجود بر روی سایت این شرکت تماس حاصل فرموده و در رابطه با شرایط انجام فرایند های حرفه ای دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار خود اطلاعات جامع و کلی را دریافت نمایید.

نظرات کاربران

یک پاسخ بگذارید