• تلفن: 09126863580 , 44491770 , 44491771
  • ایمیل: info@abarit.com
  • ساعات کاری: 09:00-18:00

سئوی وبلاگ

seoweblog

سئوی وبلاگ از قدیمیترین خدمات سئو ابر ای تی می باشد. برخی از مالکین وبلاگ به دنبال سئوی وبلاگ خود می باشند و تیم ابر ای تی می تواند آنها را در این کار کمک نمایید. در صورتی که وب سایت ندارید و یا وبلاگی با رتبه خوب دارید تیم سئو ابر ای تی با انجام سئوی وبلاگ می تواند آن را به بالاترین رتبه برساند.

حتما می دانید که وبلاگ ها چه تاثیر مهمی در جذب مخاطب دارند. می توان گفت وبلاگ رسانه ای است که به روز رسانی مطالب آن در بازه های زمانی مشخص انجام می شود. اساس وبلاگ ها مبتنی بر متنی است که در آن قرار می گیرد. اما برای این که محتوای تولید شده و قرار گرفته در وبلاگ ها بازخورد خوبی داشته و توسط کاربران زیادی مشاهده شود باید فکری برای بهینه سازی و سئوی آن داشت. اگر وبلاگ شما به درستی از اصول سئوی وبلاگ بهره مند باشد جایگاه خوبی در موتورهای جستجو پیدا کرده و با افزایش ترافیک بازدیدکنندگان می تواند سود زیادی برای کسب و کار اینترنتی شما داشته باشد. در این مقاله تصمیم داریم تا شما را با اصول سئوی وبلاگ آشنا کنیم برای این که بتوانید امتیاز وبلاگ خود را در موتورهای جستجو بالا ببرید. اگر می خواهید در صدر نتایج جستجو نمایش داده شود باید به دنبال جذب بازدید کننده باشید. برای جذب بازدیدکننده ی بیشتر باید روی شبکه های اجتماعی و موتورهای جستجو تمرکز کنید. شما می توانید با بهینه سازی وبلاگ خود از طریق موتورهای جستجو بازدید کننده ی بیشتری جذب کنید. همچنین با اشتراک گذاری پست های خود در شبکه های اجتماعی به جذب مخاطب برای وبلاگ بپردازید. در این مقاله با مراحلی آشنا می شویم که باعث جذب بازدیدکننده ی بیشتر و بهینه سازی وبلاگ می شوند.

سئو وبلاگ

در اولین مرحله پیش از تولید محتوا برای وبلاگ شما باید به کلماتی که قرار است در مطلب خود مورد استفاده قرار دهید خوب فکر کنید. اگر این کلمات جزو کلمات پر جستجو توسط کاربران است می تواند تاثیر زیادی در بهینه سازی و سئوی وبلاگ شما داشته باشد. هم چنین شما می توانید از کلمات مترادف آن ها هم در متن خود استفاده کنید.
در مرحله ی بعد شما باید شروع به تولید محتوای با کیفیت برای وبلاگ خود کنید. حتما می دانید که بزرگترین عاملی که برای موفقیت سایت و وبلاگ وجود دارد این است که از محتوای با کیفیت و ارزشمند در آن استفاده شود. در حقیقت شما خودتان باید به صورت اختصاصی برای وبلاگ خود شروع به تولید محتوا کنید. این که سطح کیفیت وبلاگ شما متوسط باشد اصلا ارزشی برای بالا رفتن سئوی وبلاگ شما نخواهد داشت. تنها در صورتی می توانید سئوی وبلاگ خود را بهبود دهید که محتوای شما از سطح کیفیت بالایی برخوردار باشد. اگر محتوایی که تولید کرده اید سطح کیفی بالایی ندارد بهتر است از گذاشتن آن صرف نظر کنید. علاوه بر این که پست وبلاگ شما باید سطح کیفیت بالایی داشته باشد بهتر است حجم آن هم در حدی باشد که بتواند محتوای ارزشمندی محسوب شود. شما حتما باید دقت کنید که علاوه بر این که باید در وبلاگ خود محتوای ارزشمند و با کیفیت قرار دهید باید توجه داشته باشید که محتوای وبلاگ خود را در بازه های زمانی مشخص به روز رسانی کنید. در غیر این صورت ممکن است مخاطبان خود را از دست بدهید. در ضمن شما می توانید در مطالب وبلاگ خود از سبک های ویژه ای که حاصل ایده و خلاقیت شما است استفاده کنید. حتما دقت کنید که قرار دادن متن به تنهایی می تواند موجب خستگی ذهن و چشم مخاطب شود. شما باید در بین متن حتما از تصاویر یا نمودار ها یا مواردی از این دست استفاده کنید. ولی دقت کنید که از اصل مطلب جدا نباشند و کاملا مرتبط با موضوع مورد بحث باشند. یکی از امکانات خوبی که در اکثر وبلاگ ها وجود دارد این است که می توان با استفاده از Feed مطلب قدیمی ای را دوباره ارسال کرد. اگر در گذشته مطلبی را در وبلاگ خود قرار داده اید که بازخورد فراوانی داشته و موفق بوده می توانید آن را بسط و توسعه داده و مجددا در وبلاگ خود قرار دهید. زمانی این روش نتیجه خواهد داشت که شما مطلبی را به پست موفق قبلی اضافه کنید نه این که کل پست را ویرایش نمایید. استفاده از این روش باعث بهبود سئوی وبلاگ شما خواهد شد و حتی می تواند از گذاشت پست جدید هم موفق تر عمل کند. از آن جایی که صفحات قدیمی وبلاگ دارای یک سری از بک لینک ها است استفاده از این روش می تواند باعث افزایش بازدیدکنندگان وبلاگ شود. ذگر این نکته هم ضروری است که به هیچ عنوان صفحات قدیمی وبلاگ خود را حذف نکنید چون این کار آسیب زیادی به سئوی وبلاگ شما وارد خواهد کرد. تنها در صورتی مطالب قدیمی را حذف کنید که اطمینان دارید ارزش محتوای پایینی دارند. هم چنین شما می توانید با پذیرفتن پست های مهمان با کیفیت بالا به دنبال افزایش بازدیدکنندگان وبلاگ خود باشید. آشنایی شما با افراد جدید و هم چنین شناخته شدن وبلاگ شما به افراد بیشتر می تواند باعث صرفه جویی در وقت شما برای جذب بازدیدکنندگان جدید باشد. در حقیقت پذیرفتن مقالات مهمان دارای کیفیت بالا قانون طلایی برای وبلاگ نویسی مهمان است.

از مراحل دیگری که در بهینه سازی و سئوی وبلاگ خود باید در نظر بگیرید این است که خطاهای موجود در وبلاگ خود را پیدا کرده و آن ها را رفع کنید. از آن جایی که کدنویسی وبلاگ ها مانند سایت های تخصصی پیچیده نیست حتی خطاهای کوچک هم در آن کاملا به چشم می آید. بنابرین تفاوتی نمی کند که در وبلاگ شما خطاهای بزرگی وجود دارد یا خطاهای کوچک. شما باید تلاش کنید تا تمام خطاهای موجود در وبلاگ خود را برطرف نمایید. گاهی این خطاها ممکن است به شکل خطا در بارگذاری تصاویر یا خطا در اجرای بخش های مختلف وبلاگ به وجود بیاید.

مرحله ی بعدی ای که برای بهبود سئوی وبلاگ وجود دارد این است که تصاویر استفاده شده در آن بهینه سازی شوند. اگر از تصاویری در وبلاگ خود استفاده کنید که بهینه نباشند ممکن است سرعت بارگذاری صفحات شما کاهش پیدا کند که تاثیری منفی بر جذب مخاطب دارد. هم چنین نمی توان برای جلوگیری از کاهش سرعت بارگذاری صفحات در وبلاگ از گذاشتن عکس صرف نظر کرد چون این کار باعث می شود جذابیت بصری آن کاهش یافته که خود این موضوع هم تاثیری منفی بر جذب مخاطب دارد. از راه هایی که می توان بهینه سازی تصاویر را انجام داد میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

یکی از این موارد این است که حتما باید برای وبلاگ از تصاویر با کیفیت استفاده کرد. استفاده از عکس های دارای کیفیت پایین نمی تواند تاثیری در جذب مخاطب داشته باشد. حتی ممکن است شما در صورت استفاده از تصاویر با کیفیت پایین مخاطبین خود را هم از دست بدهید. اما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که عکس هایی که دارای کیفیت بالایی هستند حجم زیادی هم دارند. در این موارد شما باید از ابزارهایی که کار فشرده سازی تصاویر را انجام می دهند استفاده کنید. حتما باید از فرمت هایی برای ذخیره سازی تصاویر خود استفاده کنید که بتوانید با حداقل حجم آن ها را ذخیره کرده و بعد هم با ابزارهای فشرده سازی حجم آن ها را کاهش دهید. اطمینان از این که ابعاد تصاویر مورد استفاده در وبلاگ شما در تمام صفحه نمایش ها به درستی نشان داده خواهد شد نیز اهمیت دارد. شما می توانید با استفاده از خاصیت stretch picture از مناسب بودن تصاویر برای صفحه نمایش های مختلف اطمینان حاصل کنید. استفاده از کلمات کلیدی موجود در پست مرتبط با تصویر به عنوان نام تصویر از دیگر موارد بهینه سازی تصاویر است. در این صورت اگر آن کلمه کلیدی توسط کاربران در جستجوی تصاویر سرچ شود می تواند جزو نتایج جستجو به کاربر نمایش داده شده و باعث جذب مخاطبین بیشتر به وبلاگ شما شود. استفاده از قابلیت اشتراک گذاری در تصاویر وبلاگ شما می تواند باعث ایجاد بک لینک وبلاگ شما شود البته در صورتی که کاربران شما تصاویر وبلاگ را در فضای مجازی به اشتراک بگذارند. درج توضیحات در تگ alt تصاویر به شکل عنوان فایل عمل می کند و می تواند در سئوی تصویر موثر باشد. شما می توانید با استفاده از ابزار WEBSEO پس از گذاشتن پست جدید در وبلاگ اطمینان پیدا کنید که خطایی در آن وجود ندارد. حتما دقت کنید که تگ alt تصویر خالی نبوده و با کلمات کلیدی مرتبط با تصویر پر شود. استفاده از ابزار Page Speed می تواند به شما این اطمینان را بدهد که سرعت بارگذاری صفحات وبلاگ شما خوب و رضایت بخش است. در صورت کند بودن سرعت بارگذاری صفحات حتما باید دقت کنید که به درستی بهینه سازی تصاویر را انجام داده باشید.

مرحله ی بعدی در بهبود سئوی وبلاگ این است که سعی کنید سرعت بارگزاری صفحات وبلاگ خود را بهبود دهید. حتما می دانید که اگر سرعت بارگذاری صفحات پایین باشد کاربران شما به مرور زمان کاهش پیدا خواهد کرد. البته توجه به این نکته هم مهم است که یکی از معیارهایی که باعث افزایش سئو می شود بالا بودن سرعت بارگذاری صفحات وبلاگ است. کاربران علاقه ندارند تا زمان زیادی منتظر بمانند که صفحات وبلاگ شما لود شود. توجه به این نکته خیلی مهم است که حتی اگر محتوا و مطالب موجود در وبلاگ شما دارای کیفیت خیلی بالایی هم باشد اگر سرعت بارگذاری صفحات کند باشد کاربران از مراجعه به وبلاگ شما منصرف خواهند شد. و این به این معناست که تمام زحمات شما بی نتیجه خواهد ماند. توجه کنید که تنها تصاویر نیستند باعث کاهش سرعت بارگذاری صفحات می شوند بلکه کدهای HTML- قالب وبلاگ و محتوای متنی نیز بر سرعت بارگذاری صفحات وبلاگ موثر هستند. شما می توانید با کاهش تعداد درخواست ها به سرور باعث افزایش سرعت بارگذاری صفحات وبلاگ خود شوید. ادغام کردن Object های موجود در صفحات با هم دیگر می تواند باعث کاهش تعداد درخواست های ارسالی به سرور شود. هم چنین استفاده از سرور پر قدرت می تواند باعث افزایش سرعت بارگذاری صفحات وبلاگ شود. هر چند استفاده از سرور قدرتمند هزینه ی بیشتری برای شما در بر خواهد داشت اما با استفاده از این امکان سرعت بارگذاری صفحات وبلاگ شما هم افزایش خواهد یافت. شما باید مدام با استفاده از ابزارهای سنجش سرعت بارگذاری صفحات سعی در بهبود سرعت وبلاگ خود باشید.

مرحله ی بعدی که باید برای بهبود سئوی وبلاگ خود از آن استفاده کنید این است که وبلاگ شما برای دستگاه های موبایل هم بهینه سازی شود. امروزه بیشتر کاربران از طریق گوشی های خود وارد صفحات اینترنتی می شوند. در صورتی که صفحات وبلاگ شما mobile-friendly باشند رتبه ی آن ها در موتورهای جستجو افزایش خواهد یافت. برای این که بتوانید بهتر صفحات وبلاگ خود را روی نسخه ی موبایل فرندلی تنظیم کنید باید در موبایل های مختلف با اندازه ی صفحه نمایش های متفاوت نمایش صفحات وبلاگ خود را تست کنید. در هنگام این تست شما باید به مواردی توجه کنید. یکی از آن ها این است که سرعت بارگذاری صفحات وبلاگ شما بالا باشد در غیر این صورت کاربران از مراجعه به وبلاگ شما صرف نظر خواهند کرد. مورد بعدی که باید به آن توجه داشته باشید این است که صفحات وبلاگ شما به صورت مجزا برای نمایش در صفحات موبایل هم طراحی شده باشد در غیر این صورت کاربر نمی تواند به راحتی از تمام امکانات وبلاگ استفاده کند و به راحتی به همه ی بخش های آن دسترسی داشته باشد. مورد دیگر هم این است که در صورتی که وبلاگ شما در صفحه ی گوشی باز شده و اجزای آن دچار بهم ریختگی شوند کاربران با نارضایتی وبلاگ شما را ترک خواهند کرد. که این موضوع تاثیری منفی بر سئوی وبلاگ شما خواهد داشت.

مورد دیگری که باعث بهبود سئوی وبلاگ شما خواهد شد ساختن بک لینک برای وبلاگ است. زمانی که سئوی وبلاگ شما بهبود پیدا کند ترافیک بازدیدکنندگان و رتبه ی وبلاگ در موتورهای جستجو افزایش پیدا خواهد کرد. ایجاد لینک ها سبب افزایش ترافیک وبلاگ شما خواهد شد. اما نحوه ایجاد این لینک ها برای وبلاگ اهمیت دارد. وب سایت هایی وجود دارند که با جمع آوری اطلاعات وبلاگ ها و سایت ها آن ها را با کاربران به اشتراک می گذارند. ابزارهایی برای معرفی دایرکتوری های معتبر وجود دارد. شما می توانید از این دایرکتوری ها برای اشتراک گذاری اطلاعات وبلاگ خود استفاده کنید.

مورد دیگر برای بالا بردن سئوی وبلاگ این است که در شبکه های اجتماعی فعال باشید و برای وبلاگ خود تبلیغ کنید. فعالیت و تبلیغ در شبکه های اجتماعی می تواند به افزایش ترافیک وبلاگ شما منجر شود. حضور شما در شبکه های اجتماعی می تواند به پر رنگ شدن وبلاگ شما کمک کند. شما می توانید با ارسال به روز رسانی های وبلاگ خود در شبکه های اجتماعی و داشتن تعامل با دیگران در زمینه ی این به روز رسانی ها و شرکت در گفتگو ها و مشاهده ی نظرات به تقویت وبلاگ خود کمک کنید. شما می توانید میزان محبوبیت پست های خود را با اشتراک گذاری آن ها در شبکه های اجتماعی بسنجید. چون با استفاده از تعداد کامنت ها و لایک ها می توان درجه ی محبوبیت هر پست وبلاگ را مورد بررسی قرار داد و در صورتی که میزان محبوبیت پست ها رو به کاهش یا افزایش بود در هر مورد استراتژی خاصی را در پیش بگیرید. استفاده از پلاگین هایی برای اشتراک گذاری پست های وبلاگ شما در شبکه های اجتماعی می تواند باعث شود کاربران شما راحت تر پست های شما را در شبکه های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارند. بازتاب پست های وبلاگ شما در فضای مجازی می تواند کمک زیادی برای اخذ استراتژی هایی برای برنامه ریزی آینده باشد.

آخرین موردی که در این مقاله به آن اشاره می کنیم و در بالا بردن سئوی وبلاگ موثر است این است که کاربران فعلی وبلاگ را حفظ کرده و تلاش کنید تا کاربرانی که قبلا به وبلاگ شما مراجعه می کردند را دوباره برگردانید. این که افراد زیادی از مطالب وبلاگ شما دیدن کنند به تنهایی نمی تواند موجب بالا رفتن ترافیک آن شود. شما باید تلاش کنید تا مخاطبین دائمی برای وبلاگ خود جذب کنید. افرادی که یک بار به وبلاگ شما مراجعه کرده و آن را ترک می کنند تاثیری در بهبود سئوی وبلاگ شما نخواهند داشت. شما حتما باید بررسی کنید که به چه دلایلی این کاربران دیگر به وبلاگ شما مراجعه نکردند. علاوه بر این که محتوای موجود در وبلاگ شما باید برای کاربران تان مفید و ارزشمند و کاربردی باشد محیط وبلاگ شما هم باید به اندازه ی کافی برای کاربران جالب و راحت باشد. شاید این سوال برای شما طرح شود که چطور محیط وبلاگ می تواند برای کاربران جالب و راحت باشد. در این بخش به نکاتی اشاره می کنیم که به شما کمک می کند تا چنین محیطی را برای کاربران خود ایجاد کنید. یکی از این موارد این است که شما با پایبندی به قوانین GDPR و اطمینان از این که وبلاگ شما در شرایط مناسبی از SEO و GPDR قرار دارد می توانید با فعال کردن گزینه ی اشتراک گذاری اتوماتیک برای کاربران و ارسال ایمیل قرار گرفتن پست جدید برای آن ها می توانید آن ها را به مخاطبین دائمی وبلاگ خود تبدیل کنید. آن ها با کلیک روی لینکی که در ایمیل ارسال کرده اید راحت تر می توانند به وبلاگ وارد شده و پست جدید شما را مطالعه کنند. مورد دیگری که باید به آن توجه کنید این است که حتما بخش نظرات پست های خود را فعال کنید. این کار باعث می شود تا راحت تر بازخوردهای مربوط به مطالب خود را دریافت کنید. حتما با دقت نظرات کاربران را بخوانید و به نظرات آن ها پاسخ دهید. این کار شما باعث می شود که کاربران متوجه شوند که شما برای آن ها اهمیت قایل می شوید و نظرات آن ها را در پست های خود منعکس می کنید. خواندن نظرات کاربران از این جهت می تواند برای شما مفید باشد که متوجه شوید آیا مخاطبین شما توانسته اند به درستی منظور شما را درک کنند یا خیر. این موضوع می تواند در اخذ استراتژی مناسب برای آینده به شما کمک کند. توجه به این نکته هم مهم است که نباید فعالیت خود را به وبلاگ تان محدود کنید. شما می توانید با حضور پر رنگ در فضای مجازی و وب سایت های دیگر به خوبی وبلاگ خود را معرفی کنید و گام بزرگی در جهت بالا بردن میزان بازدید کنندگان وبلاگ خود بردارید. شما می توانید با اعلام زمان به روز رسانی بعدی وبلاگ خود باعث ایجاد هیجان در کاربران خود شوید تا منتظر پست های جدید وبلاگ شما باشند. نکته ی مهم دیگری که وجود دارد این است که وبلاگ شما باید محیط امنی برای کاربران شما باشد. اگر شما هنوز از پروتکل HTTP برای وبلاگ خود استفاده می کنید باید بدانید که این کار آسیب زیادی به رتبه ی وبلاگ شما وارد خواهد کرد. چون از نظر گوگل چنین استنباط می شود که وبلاگ شما مکان امنی برای کاربران نیست. پس به سرعت پروتکل HTTPS را جایگزین پروتکل HTTP نمایید. این ها تنها مواردی بود که باعث می شد محیط وبلاگ شما کاربر پسند باشد. شما همواره می توانید با بررسی وبلاگ خود از زوایای مختلف گام هایی را در جهت بهبود محیط کاربری وبلاگ خود بردارید.

سخن پایانی

امروزه در کنار هر وب سایت معتبری وجود وبلاگ هایی با محتواهای با کیفیت و ارزشمند در حوزه ی کاری وب سایت ضروری به نظر می رسد. اکثر مخاطبینی که فعالیت وب سایت شما را پیگیری می کنند و به حوزه ی فعالیت شما علاقه مند هستند و تصمیم دارند تا با برند شما بیشتر آشنا شوند از شما انتظار دارند تا وبلاگی با محتوایی ارزشمند و با کیفیت را در زمینه حوزه ی فعالیت خود داشته باشید. وبلاگ ها می توانند تاثیر بسزایی در جذب مخاطبین داشته باشند. اما حتما باید دقت داشته باشید که برای این که وبلاگ موفقی داشته باشید که بتواند باعث پیشرفت وب سایت شما شود حتما باید اصول سئو و بهینه سازی وبلاگ را در آن در نظر بگیرید. چون در این صورت است که وبلاگ شما به راحتی در موتورهای جستجو در اختیار کاربران تان قرار می گیرد. به خاطر داشته باشید که ارزش وبلاگ ها به کیفیت محتوای موجود در آن ها بستگی دارد. پس تمام تلاش خود را بکنید که محتوایی را تولید کنید که از سطح کیفیت بالایی برخوردار باشد. استفاده از تصاویر در کنار محتوا هم تاثیر زیادی در بهینه سازی وبلاگ شما خواهد داشت. در کنار تمام این موارد از سرعت بارگذاری صفحات وبلاگ خود نیز غافل نشوید.

نظرات کاربران

یک پاسخ بگذارید