• تلفن: 09126863580 , 44491770 , 44491771
  • ایمیل: info@abarit.com
  • ساعات کاری: 09:00-18:00

کارشناس سئو

SEO expert

کارشناس سئو همان متخصص سئو میباشد. تیم ابر ای تی با داشتن کارشناس سئو حرفه ای آماده ارائه خدمات به شما هموطنان گرامی می باشد.شما برای ارتباط با کارشناس سئو ما می توانید از طریق راه های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.
همان طور که می دانید سئو و بهینه سازی سایت برای هر کسب و کار اینترنتی امری ضروری است. بدون استفاده از قوانین سئو شما نمی توانید جایگاه مناسبی در فضای مجازی داشته باشید. به ویژه اگر حضور شما در فضای مجازی مرتبط با کسب و کار شما باشد حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که برای بالا بردن ترافیک سایت خود و هم چنین بالا بردن میزان فروش سایت به درستی از اصول و استاندارد های سئو در سایت خود استفاده کنید. زمانی که شما اصول سئو را بکار می گیرید شانس دیده شدن شما توسط موتورهای جستجوگر بالا می رود و به این ترتیب حضور شما در فضای مجازی پر رنگ تر خواهد شد. اما قوانین سئو به سرعت در حال تغییر و به روز رسانی هستند. و این تغییرات همگام با به روز رسانی الگوریتم های موتورهای جستجو انجام می شود. بنابراین مبحث سئو و بهینه سازی سایت تا حدی پیچیده و تخصصی به نظر می رسد. کسی نمی تواند ادعا کند که بدون داشتن تخصص و دانش کافی در این زمینه می تواند موفق شود. کارشناس سئو فردی متخصص در این زمینه است که با داشتن دانش و تجربه ی کافی قادر است به درستی اصول و استانداردهای سئو را برای سایت شما به کار گیرد. در این مقاله قصد داریم تا با بررسی هایی در زمینه مشخصات کارشناس سئو و مهارت ها و وظایف آن شما را با این عنوان شغلی بیشتر آشنا کنیم.

متخصص سئو چه کسی است؟

متخصص سئو فردی است که دارای احاطه کافی نسبت به تمام فعالیت های سئو و بهینه سازی سایت است. تمام اصول سئو را می شناسد و می داند چه زمانی و چگونه باید از آن ها استفاده کند. هم چنین متخصص سئو شناخت کافی نسبت به الگوریتم های استفاده شده در موتورهای جستجو دارد و با این شناخت می تواند با به کار گیری اصول درست رتبه سایت را بالا ببرد. از آن جا که موتورهای جستجو به سرعت در حال تغییر هستند و این تغییرات به این دلیل در الگوریتم های موتورهای جستجو اعمال می شود که بتوانند نتایج مناسب تری را به کاربران ارائه کنند. کارشناس سئو باید همواره دانش خود را با این تغییرات به روز رسانی کند و این ها هم به دانش و هم به هنر کارشناس سئو بستگی دارد. این که کارشناس سئو چطور بتواند خود را با این تغییرات تطبیق دهد هنر زیادی می طلبد. می توان گفت که متخصص سئو به نوعی به شما در زمینه سئو مشاوره می دهد. اصلا تفاوتی نمی کند که در فضای مجازی مدت زمان زیادی شروع به فعالیت کرده اید یا هنوز تازه کار هستید. باید بگوییم که در هر صورت شما برای بهینه سازی وب سایت خود و بالا بردن رتبه ی آن در موتورهای جستجو نیاز به متخصص سئو دارید.
یک کارشناس سئو وظیفه دارد تمامی فعالیت های مربوط به سئو و بهینه سازی سایت را مدیریت کند و برای تولید محتوای ارزشمند و با کیفیت استراتژی کاربردی ارائه دهد. هم چنین ساخت بک لینک های با کیفیت که باعث بالا رفتن رتبه سایت می شود نیز بر عهده ی کارشناس سئو است. هم چنین کارشناس سئو باید قادر باشد تا راهبردی مناسب برای کلمات کلیدی ای که در تمام موتورهای جستجو باعث بالا رفتن رتبه ی سایت می شود داشته باشد. یک کارشناس سئو باید پیش نیازهای مربوط به رشته ی خود را داشته باشد. یک متخصص سئو باید قادر به شناخت و درک بازاریابی دیجیتال و جذب مشتری آنلاین باشد. و هم چنین باید در این زمینه دارای تجربیات موفقی هم باشد. علاوه بر این کارشناس سئو باید نسبت به ابزارهایی که در زمیه ی تجزیه و تحلیل وب سایت کاربرد دارند شناخت داشته باشد. تجربه ی کاری در زمینه ی CSS و HTML و جاوا اسکریپت و توسعه و شناخت محدودیت های آن هم از جمله مواردی محسوب می شود که جزو پیش نیازهای کارشناس سئو به شمار می رود. هم چنین شناختن الگوریتم های موتورهای جستجو و نحوه ی کار کردن آن ها و آشنایی با قوانین موتورهای جستجو در زمینه ی سئو و بهینه سازی سایت و همین طور آشنایی با معیارهای رتبه بندی موتورهای جستجو برای یک کارشناس سئو ضروری است. یک کارشناس سئو باید در رشته ای مرتبط با کار خود دارای مدرک کارشناسی ارشد باشد. کارشناس سئو باید با ابزارهایی که در زمینه ی مدیریت پیشنهاد کاربرد دارند کار کرده باشد.

این ها تنها برخی از مواردی است که جزو پیش نیازهای این حرفه محسوب می شود. شما برای این که یک کارشناس سئو باشید باید این پیش نیازها را گذرانده باشید.

استخدام کاشناس سئو چرا و به چه دلیل؟

تجزیه و تحلیل سئوی داخلی وب سایت یکی از مهم ترین مواردی است که یک متخصص سئو روی آن تمرکز می کند. پس یک کارشناس سئو اطلاعات جامعی نسبت به تکنیک های مورد استفاده در سئوی داخلی دارد و با بررسی گوگل وبمسترها- ورودی ها و متاتگ ها در صورتی که ایرادی در آن ها وجود داشته باشد به سرعت آن ها را برطرف می کند.
مورد دیگری که کارشناس سئو می تواند به شما مشاوره بدهد در زمینه ی نوع نوشتن محتویات سایت است. حتما توجه داشته باشید که تولید محتوا و نوشتن آن برای بخش های مختلف وب سایت وظیفه ی کارشناس سئو نیست اما می تواند در این زمینه به شما مشاوره بدهد و شما این موارد را با نویسندگان وب سایت خود در میان بگذارید. در ضمن کارشناس سئو می تواند مترجمانی را به شما معرفی کند که قادر هستند بر اساس اصول سئو مطالب وب سایت شما را تولید کنند. البته کارشناس سئو پس از تولید محتوای مخصوص وب سایت شما آن را بررسی می کند تا شما اطمینان داشته باشید که مطلب کاملا با اصول سئو همخوانی دارد و در صورت وجود اشکال حتما کارشناس سئو آن را به اطلاع شما خواهد رساند.
یکی دیگر از دلایلی که شما به استخدام کارشناس سئو ترغیب می شوید این است که مطمئن شوید که طراحی وب سایت شما منطبق بر ساختار موتورهای جستجو است. کارشناس سئو و طراح سایت باید با هم در ارتباط باشند. در حقیقت پس از ایجاد طرح سایت شما توسط طراح سایت کار طراحی سایت شما تمام نشده است و وقت آن رسیده که ایرادات سئوی موجود در طراحی وب سایت شما توسط متخصص سئو شناسایی شده و به اطلاع طراح سایت رسانده شود. طراح سایت باید ایراداتی که توسط کارشناس سئو در قالب سایت شناسایی شده است را برطرف کند. در حقیقت در تحویل یک پروژه اولین کاری که یک کارشناس سئو بر عهده دارد این است که ساختار سایت را بررسی کند. این بررسی شامل قرار گرفتن المان های سایت و طراحی آن است. به طور کلی ساختار سایت باید توسط کارشناس سئو مورد بررسی قرار گیرد. ممکن است در این بررسی اشکالاتی از نظر بهینه سازی سایت توسط کارشناس سئو شناسایی شود. پس از شناسایی این اشکالات این وظیفه طراح سایت است که بتواند این تغییرات را بدون رسیدن آسیب به ساختار کلی سایت اعمال کند.
مورد دیگری که شما به آن بر می خورید و ضرورت وجود کارشناس سئو را احساس می کنید این است که باید در زمینه ی سئوی خارجی و بک لینک های وب سایت خود مشاوره دریافت کنید. نمی توان گفت که بک لینک ها و سئوی خارجی جزو وظایف اصلی کارشناس سئو محسوب می شوند اما کارشناس سئو سعی می کند در این زمینه به مالک سایت مشاوره بدهد. محتوا- تبلیغات و بک لینک جزو سئوی خارجی سایت محسوب می شوند. در صورتی که مالک سایت بودجه ای برای این موارد کنار گذاشته باشد و هم چنین بر اساس این که هدف وب سایت چیست کارشناس سئو استراتژی کوتاه مدتی در زمینه ی سئوی خارجی وب سایت ارائه می کند. دلیل استفاده از استراتژی کوتاه مدت این است که کارشناس سئو بتواند به سرعت بازخوردهای حاصل از استراتژی به کار رفته را دریافت کند. دریافت این بازخوردها باعث ایجاد تغییراتی در استراتژی به کار رفته خواهد شد. هم چنین این نکته را هم باید یادآور شد که استراتژی بلند مدت برای سئو منطقی نیست چون الگوریتم های موتورهای جستجو به سرعت در حال تغییر هستند.
مورد آخری که باید به آن اشاره کنیم این است که استخدام کارشناس سئو باعث می شود که این امکان برای کارمندان و اپراتور سایت فراهم شود که توسط کارشناس سئو آموزش ببینند. این آموزش ها باعث می شود که کارمندان و اپراتور سایت اشتباه کمتری در مورد ورود اطلاعات داشته باشند. هر چند آموزش این نکات برای کارشناس سئو دردسرساز است. چون در اکثر موارد حتی پس از آموزش هم ممکن است اشتباهی توسط کارمندان رخ دهد کارشناس سئو سعی می کند در نهایت خودش قرار دادن محتوا داخل سایت و اعمال تغییرات در سایت را بر عهده بگیرد.

مهارت های مورد نیازکارشناس سئو

اگر شما یک کاشناس سئو هستید و یا می خواهید یک کارشناس سئو باشید باید بدانید که یک متخصص سئو چه مهارت هایی باید داشته باشد. در این بخش با مهارت های کارشناس سئو آشنا می شویم.
یک متخصص سئو باید قادر به حل مسائل باشد. نیاز وب سایت های مختلف در زمینه سئو با توجه به نحوه کار آن ها و زمینه ی فعایت شان متفاوت است. این که چه سایت هایی رقیبان شما محسوب می شوند – مسایل سایت و سایر موارد همگی از مواردی هستند که یک کارشناس سئو با آن ها رو به رو خواهد شد و باید توانایی حل آن ها را داشته باشد.
یک متخصص سئو باید قادر باشد به خوبی جستجو کند. بررسی و تجزیه و تحلیل دقیق منجر به ارائه راه حلی کاربردی برای بالا بردن رتبه ی وب سایت خواهد شد.
این که یک کارشناس سئو بتواند تغییراتی که قرار است در سایت اعمال شود را اولویت بندی کند راحت تر می تواند به نتیجه مطلوب دست یابد. یک کارشناس سئو باید در نظر داشته باشد که اساسی ترین و مهم ترین وظایفی که باید اجرا شوند کدامند.
مهارت دیگری که برای یک کارشناس سئو ضروری است مهارت تصمیم گیری است. یک کارشناس سئو به صورت مداوم در حال تصمیم گیری است. ممکن است زمانی آمارهای مورد نیاز در اختیار کارشناس سئو نباشد اما حتی در چنین شرایطی هم یک کارشناس سئو باید قابلیت تصمیم گیری صحیح را داشته باشد.
مورد دیگر توانایی تجزیه و تحلیل است. یک کارشناس سئو باید به صورت مداوم داده ها را تجزیه و تحلیل و تفسیر کد. او باید قادر باشد که با توجه به اطلاعاتی که در اختیار دارد برنامه ریزی درستی برای آینده انجام دهد. بهینه سازی و سئوی سایت بر مبنای گزارش ها انجام می شود. یک متخصص سئو باید قادر باشد به خوبی با نرم افزارهای مختلف داده کاوی کار کند. در غیر این صورت مهارت کافی برای شغل خود را ندارد.
همان طور که قبلا هم گفته شد وظیفه ی تولید مطلب و محتوای وب سایت بر عهده ی کارشناس سئو نیست. اما حتما این نکته را در نظر داشته باشید که یک کارشناس سئو باید ایده های خلاقانه ای برای تولید محتوا در ذهن خود داشته باشد. داشتن چنین ایده هایی و انتقال آن ها به نویسندگان مطالب وب سایت باعث تولید محتوای با کیفیت و ارزشمندتری خواهد شد.
به کار گیری افراد ماهر و متخصص در زمینه سئو باعث کمک به دپارتمان ارتباطات می شود. به دلیل این که افرادی که به یک کارشناس سئو مراجعه می کنند با او به مشکل می خورند این است که درک درستی از نحوه اجرای سئو ندارند. یک کارشناس سئو باید قادر باشد که صاحبان سایت ها را مطمئن کند که به زودی شاهد نتایج خوبی در زمینه ی سئوی سایت خود خواهند بود. به دلیل این که نتایج سئو در دراز مدت نمایان گر خواهد شد ممکن است بسیاری از افراد با متخصص سئوی خود به مشکل بخورند.
آشنایی با مبانی طراحی وب سایت و هم چنین متا تگ ها یکی دیگر از مهارت هایی است که یک کارشناس سئو باید داشته باشد. طراحان وب سایت بیشتر روی جذابیت های سایت تمرکز می کنند و این وظیفه کارشناس سئو است که با طراح سایت در ارتباط باشد تا بتواند اصول سئو را در طراحی وب سایت اعمال کند.
از آن جایی که به صورت مداوم اصول سئو در حال تغییر و به روز رسانی هستند یک کارشناس سئو پیوسته باید در حال یادگیری و به روز رسانی اطلاعات خود باشد. اگر یک کارشناس سئو به یادگیری علاقه مند باشد این علاقه مندی برای او امتیاز محسوب می شود. در حقیقت باید بگوییم که یادگیری مهارتی است که یک کارشناس سئو باید داشته باشد.
آخرین مهارتی که داشتن آن برای یک متخصص سئو ضرورت دارد مهارت انعطاف پذیری است. هر وب سایتی متناسب با ساختار و هدفی که دارد رویکرد سئوی جداگانه ای را در پیش می گیرد. شما به عنوان یک کارشناس سئو باید بدانید که استراتژی بهینه سازی ای وجود ندارد که بتوان در تمام موقعیت ها و موارد از آن استفاده کرد. یک کارشناس سئو باید رویکرد خود را در وب سایت های مختلف تغییر داده و مطابق با زمینه ی فعایت خود انعطاف پذیر باشد.

سخن پایانی

در این بخش به صورت مختصر در مورد مهارت ها و ویژگی های یک متخصص سئو مطالبی عنوان شد. متخصص سئو حرفه ای است که می تواند در دنیای امروز جایگاه خوبی داشته باشد. هر چند هنوز افراد زیادی هستند که با مفهوم سئو آشنایی خاصی ندارند اما نمی توان اهمیت بهینه سازی و سئوی سایت را انکار کرد. کسی که برای ورود به این حرفه گام بر می دارد باید شناخت کاملی نسبت به پیش نیازهای آن داشته باشد. مهارت های مورد نیاز را به دست آورد و به صورت مداوم در حال یادگیری و ارتقای اطلاعات خود باشد. شخصی با اطلاعات راکد و قدیمی هرگز نمی تواند ادعا کند که یک متخصص سئوی حرفه ای است. همان گونه که قوانین دنیای واقعی مطابق با تغییر زمان دستخوش تغییرات می شود دنیای مجازی هم از این تغییرات مستثنی نیست. و افرادی قابلیت سکونت در دنیای مجازی را خواهند داشت که قوانین آن را بپذیرند و خود را با تغییرات آن وفق دهند. کارشناس سئو به شما کمک می کند به شکلی موفقیت آمیز در دنیای مجازی فعالیت کنید.

نظرات کاربران

یک پاسخ بگذارید